Terugblik informatiemarkt energiehub De Baars

dinsdag 4 maart 2025

Op 25 februari kwamen meer dan 120 bezoekers naar een informatiemarkt over energiehub De Baars. Ze kregen informatie over de plannen voor duurzame energieopwekking in het gebied en hoe de omgeving zich kan aanpassen aan het veranderende klimaat. Ook was er een informatiefilm te zien.

Man wijst iets aan op plattegrond en 2 andere kijken daarnaar

Gesprekstafels en informatiefilm

Bezoekers konden bij verschillende gesprekstafels vragen stellen en informatie krijgen. De gemeenten Tilburg, Goirle, Hilvarenbeek en Oisterwijk, het Publiek Ontwikkelbedrijf REKS, waterschap De Dommel en lokale energiecoöperaties waren aanwezig om uitleg te geven. In de gesprekken werden onder andere vragen gesteld over de mogelijke locaties van windmolens, de afstand tot huizen, geluidshinder, wateroverlast, de natuur en de planning van het project. Bezoekers deelden ook hun ideeën en gedachten over de plannen en de bijeenkomst.

Benieuwd naar de informatieborden van de bijeenkomst of de informatiefilm? Ga dan naar de website van het Publiek Ontwikkelbedrijf REKS.

Vervolgstappen

Binnenkort start een online peiling waarin bewoners hun wensen, zorgen en ideeën kunnen delen. Dit is een volgende stap om samen tot een plan te komen dat zo goed mogelijk aansluit bij de behoeften van inwoners, bedrijven en andere belanghebbenden. En dat ook de ontwikkeling van duurzame energie mogelijk maakt.

(c) Vera van Reenen / @dekiekjesvanvera