Opvang Oekraïense ontheemden in gemeente Oisterwijk verlengd

donderdag 6 juli 2023
vluchtelingen op weg naar hun opvanglocatie

Sinds de oorlog in Oekraïne is een enorme vluchtelingenstroom op gang gekomen, ook naar Nederland. In de loop van 2022 is het landelijk aantal gemeentelijke opvangplekken voor de ontheemden uit de Oekraïne opgelopen van 60.000 naar 90.000. De opvang bij particulieren neemt af. De gemeentelijke opvang blijft dus noodzakelijk. Daarom heeft burgemeester Hans Janssen besloten de opvang te verlengen tot en met februari 2025.

De ontheemden die onder de verantwoordelijkheid vallen van de gemeente Oisterwijk zijn erg dankbaar voor de voorzieningen die ze krijgen. Er is wel veel behoefte aan meer zekerheid over de duur van de opvangmogelijkheden.

Opvanglocaties

In Oisterwijk zijn 3 gemeentelijke opvanglocaties waar in totaal ongeveer 250 Oekraïense ontheemden opgevangen worden. Dat is in Oisterwijk op Streekpark Klein Oisterwijk en bij Natuurvriendenhuis en camping Morgenrood en in Moergestel in Klooster Nieuwenhof. Per juli 2023 verblijven 31 mensen in particuliere opvang. De aantallen schommelen enigszins.